Light Yagami-Kira

22. července 2008 v 20:57 |  Death note
Jak už jsem se zmiňovala, Raito je ten všemi respektovaný obdivovaný typ, který si příliš k tělu nikoho nepouští. Ke všem se chová stejně mile, ale tak nějak rezervovaně. Mimo to už na první pohled působí mnohem dospěleji než jeho vrstevníci, jeho vystupování je naprosto dokonalé a zároveň sebevědomé.
Krom toho, že se Raito bez ustání objevuje na prvním místě v celonárodních zkouškách, tak jako mladší vyhrával šampionáty v tenise. Dobrovolně tenisu nechal s tím, že se musí připravovat na univerzitu.
Jeho rodiče jsou na něj pochopitelně pyšní a mladší setřička ho zbožňuje. Zatímco jeho matka je ženou v domácnosti, otec pracuje jako policejní detektiv. K Raitovi se chová víc jako rovný k rovnému než jako otec k synovi. To je zapříčiněné právě Raitovou neobyčejně vysokou inteligencí a pomocí, jakou poskytuje otci s jeho případy - Raito vždy přijde s nějakým novým úhlem pohledu, který napomůže vyšetřování.
Raito je hodně znechucen lidskou společností, tedy hlavně vysokou zločinností a vůbec některým lidským jednáním, dílem kvůli tomu se také hodlá stát ředitelem NPA. Když se mu do rukou dostane Death note s nadpřirozenou mocí, neváhá uskutečnit svoje plány na novou utopii i za cenu toho, že by jeho duše měla jít do pekla.
Náhle vysoká úmrtnost na srdeční zástavu mezi zločinci celého světa neuniká pozornosti veřejnosti a tajemný mstitel, vrah, dostává přezdívku Kira.
Raita čeká velké překvapení, když mu bývalý majitel Death notu, Shinigami Ryuuk, sdělí, že ho žádný postih za používání Death notu nečeká, protože je teď právoplatně Raitův, takže si s ním může dělat, co chce. Raitovi už nic v jeho cestě nebrání...
Nutno dodat, že když Raito zabil své první dva lidi, tak to moc lehce nenesl. Moc Death notu ho děsila, stejně tak váhal, jestli vůbec má právo něco takového udělat. Nakonec se logicky přesvědčil, že když už takovou mocí disponuje, tak proč ji nevyužít k dobrému a že v jeho rukou bude taková ohromná síla nejbezpečnější. (Není nad logické odůvodňování... XDD)
Jak plyne manga, tak se mění i sám Raito. Čím odhodlaněji za svým snem jde, tím více ztrácí na lidskosti a začíná být víc a víc bezohledný a chladnokrevný. Lidé, i z blízkého okolí, pro něj nejsou ničím více než figurkami, které mu pomůžou k jeho cíli.
Řekla bych, že jediná osoba, kterou Raito tak nějak respektoval a nějak se ho dotkla, byl právě L. Koneckonců právě on ho dlouhou dobu podezříval, že je Kira. Každopádně i to málo z respektu a sympatií, jež k Lovi cítil, vzalo pro honbou za novou utopií za své.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist